user_mobilelogo

Perinteinen Sillanpään Rekan muistojahti järjestetään la 13.2. Kettujahtiin kokoonnutaan Lamminkylän hirvimiesten majalle klo 7:00.  Osoite  on Lamminkyläntie 237, 38910 Ala-Honkajoki. Aamu alkaa kahvituksella ja passipaikkojen jaolla.

Toivotamme kaikki ketun metsästyksestä kiinnostuneet sankoin joukoin tervetulleeksi Rekan muistojahtiin Pietarinhoviin.

Jahdissa kelivaraus (kovan pakkasen tai koirille haitallisen karppukelin sattuessa jahti peruuntuu)

Lisäietoja sihteeriltä
Mikko Koivisto 044 5787414

Metsästäjäliitton uutiset

Metsästäjäliiton uutiset RSS

Metsästäjäliiton uutiset Metsästäjäliiton uutiset RSS
 • Metsästäjäpäivän suora lähetys torstaina 15.4. kello 9:00-15:00
  Osallistu Metsästäjäliiton järjestämään avoimeen verkkotapahtumaan, Metsästäjäpäivään 15.4.2021 klo 9:00-15:00. Ohjelmassa on luvassa monipuolisia asiantuntija-alustuksia, keskusteluja, äänestyksiä ja vastauksia yleisön kysymyksiin ajankohtaisista aiheista. Päivitetyn ohjelman löydät Metsästäjäpäivän sivuilta, tervetuloa tutustumaan päivän laajaan tarjontaan. Tapahtumapäivänä ohjelmaa voi katsella tästä linkistä (toiminnassa vain torstaina 15.4. kello 9:00-15:00). , Osallistu Metsästäjäpäivään
 • Metsästysseura! Suosittele liiton jäsenyyttä!
  Tiedätkö Metsästäjäliiton jäsenyydestä kiinnostuneen metsästysseuran? Jos vastasit kyllä, suosittele heille liiton jäsenyyttä, niin palkitsemme sekä suositelleet että liittyneet seurat! Näin se toimii 1. Kun tiedätte Metsästäjäliiton jäsenyydestä kiinnostuneen metsästysseuran, ottakaa yhdessä yhteyttä piirin toiminnanjohtajaan. Piirien toiminnanjohtajien yhteystiedot löydät piirisivulta. 2. Kun uuden seuran jäsenhakemus on lähetetty piiriin, toimitetaan sekä suosittelijaseuralle että uudelle...
 • Metsästäjäpäivän ohjelma on julkaistu - ilmoittaudu mukaan
  Osallistu Metsästäjäliiton järjestämään avoimeen verkkotapahtumaan, Metsästäjäpäivään 15.4.2021 klo 9:00-15:00. Ohjelmassa on luvassa monipuolisia asiantuntija-alustuksia, keskusteluja, äänestyksiä ja vastauksia yleisön kysymyksiin ajankohtaisista aiheista. Päivitetyn ohjelman löydät Metsästäjäpäivän sivuilta, tervetuloa tutustumaan päivän laajaan tarjontaan. llmoittaudu mukaan kaikille avoimeen, maksuttomaan verkkotapahtumaan. Lähetämme ilmoittautuneille osallistumislinkin sähköpostitse.  ...
 • Jäsenrekisterit kuntoon – arvomme kannustepalkintoja!
  Metsästäjäliiton oma jäsenrekisteri MetsoRekisteri on käytetyin palvelumme ja metsästysseuratoiminnan monipuolinen työkalu. Jotta MetsoRekisterin käytöstä olisi seuralle eniten hyötyä, pitäisi jäsentietojen olla rekisterissä mahdollisimman täydelliset. Tällä hetkellä monien metsästysseurojen tiedoissa on puutteita. Miksi jäsenten sähköpostiosoitteet kannattaa lisätä rekisteriin? Jäsenlaskujen lähettäminen sähköpostitse on seuralle maksutonta. Seuran sisäiset viestit ja kokouskutsut kulkevat...
 • Korona-ohjeita
  Ohjeita koronan leviämisen ehkäisemiseksi. Suomen Metsästäjäliitto on laatinut suosituksia/ohjeistuksia koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi. Suositukset koskevat mm. kokousten järjestämistä. (ks. alla) Aineistoa päivitetään ja tarkennetaan muuttuvien ohjeistusten mukaisesti.  Yleisohjeistus COVID-19-tartuntojen ehkäisemiseksi Pidä ainakin 2 metrin etäisyys muihin ihmisiin. Älä kättele Huolehdi käsi- ja yskimishygieniasta. Pese käsiäsi usein vähintään 20 sekunnin ajan vedellä ja saippualla...

Riista.fi uutiset

Suomen riistakeskus

Finlands viltcentral Suomen riistakeskus

Tulevat tapahtumat

25
huhti
Juhlatalo Artelli
-
Kankaanpää
Vuosikokous

Tulevat tapahtumat kalenteri

ma ti ke to pe la su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30